اگر قصد خرید گیاهان آپارتمانی را دارید به شما توصیه می کنم حتما این مقاله را بخوانید.

همان‌طور که می‌دانید خرید کردن کار سختی نیست! اما درمورد گیاهان قضیه فرق می‌کند. یکی از مهمترین نکات در خرید گل و گیاه خانگی این است که از بین انواع و اقسام گیاهان موجود بتوانیم مناسب‌ترین نوع آن را برای نگهداری تهیه کنیم.

پیش از خرید گیاه و منتقل‌کردن آن به منزل بودجه مورد نظرتان را تخمین بزنید،. مهارت خود را در نگهداری گیاهان آپارتمانی ارزیابی کنید، شرایط نور و درجه حرارت و میزان رطوبت محیط زندگی خود را به یاد داشته باشید. و با مطالعه مطالب زیر گیاه مناسبی را خریداری کنید و از خرید خود لذت ببرید.

 

 

نکات طلایی در زمان خرید گیاهان آپارتمانی

 

شرایط محیطی منزل خود را برای فروشنده شرح دهید تا بتواند گیاه مناسب فضای تان را به شما معرفی کند. نام گیاه را سوال کنید تا بتوانید اطلاعات جامع تری درباره آن در منابع کسب کنید یا در اینترنت روش پرورش آن را بیابید.

 

اگر در نگهداری از گل و گیاه مبتدی هستید بهتر است با گیاهان مقاوم، ارزان و گیاهانی که رشد سریعی دارند شروع کنید. زیرا این گروه در برابر نگهداری ناشیانه و مراقبت‌های نه‌چندان دقیق پایدار هستند.

 

برگها، ساقه، گل و خاک گیاه را به دقت مشاهده کنید و مطمئن شوید اثری از آفت و بیماری وجود ندارد. اگر آثار یا بقایای آفات، امراض و لکه های سوخته روی برگها دیدید از خرید گیاه اجتناب کنید.

 

از فروشنده گیاه ریشه پر تقاضا کنید. ریشه پر بودن گیاه به این معنی است که مدت زیادی از رشد ریشه می گذرد و با تعویض گلدان مشکلی در رشد گیاه به وجود نمی آید. در غیر این صورت چند ماه بعد از خرید اقدام به تعویض گلدان کنید.

 

 

سعی کنید گیاه را در محیط خود مجسم کنید. بعضی از گیاهان با شکل خاص برگها جلوه بهتری به محیط شما می بخشند.

 

 

روش نگهداری از گیاه را از فروشنده بپرسید. اگر نام علمی گیاه را بدانید می توانید اصول نگهداری از آن را در اینترنت، مجله گیاهان و سایر منابع بخوانید.

 

اگر در خانه از کودکان یا حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، بسیار مهم است که در انتخاب گیاهان دقت بیشتری داشته باشید و با گیاهان سمی و غیر سمی آشنا باشید. در صورت آشنا نبودن با گیاه حتما از فروشنده درباره آن بپرسید. گیاهان غیر سمی می‌توانند در دسترس کودکان یا حیوانات باشند. اما گیاهان غیر سمی باید دور از دسترس آنها بر روی قفسه یا به صورت آویز قرار بگیرند.

 

در زمان حمل و نقل گیاه مخصوصا در زمستان که جریان هوای سرد موجب پژمردگی برگها می گردد. از فروشنده بخواهید گیاه را با روزنامه یا هر لفافه دیگری بپیچد. این کار میزان آسیب احتمالی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

 

در هنگام خرید گیاه، مواد غذایی مصنوعی مثل کودهای مایع یا جامد محلول در آب و مخصوص گیاهان زینتی را خریداری کرده و دستور مصرف آن را از فروشنده بپرسید.

اگر درباره کودهای مناسب گیاهان آپارتمانی اطلاعات میخوای اینجا کلیک کن

 

در صورتی که مایل به خرید گلدان هایی با کاشت گروهی و گیاهان مختلف هستید دقت کنید که گیاهان مجموعه از نظر قد و رنگ و نیازهای محیط کاملا هماهنگ باشند.