فیلودندرون بیرکین | جذاب و دلربا

فیلودندرون بیرکین یک نوع فیلودندرون نسبتا جدید – و به ویژه مد روز – است که با برگ های سبز تیره بزرگ و رگه هایی به رنگ سفید خامه ای خودنمایی می کند. هر برگ با برگ دیگرمتفاوت است، بنابراین می توانید از یک صفحه نمایش همیشه در حال تغییر در طول سال لذت ببرید.

شاید جالب باشد بدانید بیرکین ها در طبیعت وجود ندارند و به دلیل یک جهش نادر در فیلودندرون روخو کنگو به وجود آمده اند. این یک جهش کایمریک خود به خودی بود، زمانی که یک سلول در نزدیکی گنبد آپیکال جهش می‌یابد، به موجب آن تمام سلول‌های دیگر جهش را تکرار می‌کنند.

برای خرید فیلودندرون بیرکین کلیک کنید.

روش نگهداری ازفیلودندرون بیرکین

نور

فیلودندرون بیرکین یک گیاه خوش رشد خانگی است که نیازمند نور متوسط خورشید است. بیرکین نور کم یا  نور مستقیم خورشید را نمی پسندد و بهترین نور، بهترین نوری است که از پنجره شرقی یا غربی به گیاه بتابد.

اگر نور کافی به گیاه نرسد، دو اتفاق می افتد. اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که گیاه به سمت منبع نور شروع به رشد می کند. نکته دوم این است که خطوط سفید روشن روی برگ های آن شروع به محو شدن به سبز تیره می کند.

همچنین، هنگامی که فیلودندرون بیرکین در معرض نور مستقیم خورشید قرار می گیرد، به راحتی دچار آفتاب سوختگی می شود. پس از مشاهده آفتاب سوختگی، گیاه خود را به مکانی منتقل کنید که نور مستقیم خورشید به آن نرسد.

آب

مانند بسیاری از آروئیدهای دیگر (گیاهان خانواده فیلودندرون)، بیرکین به آبیاری بیش از حد حساس است. قبل از اینکه دوباره آن را آبیاری کنید، مطمئن شوید که چندین اینچ بالای مخلوط گلدان خشک شود. این گیاه آپارتمانی به خوبی در برابر خشکی مقاومت می کند. اما اگر ترکیب خاک گلدان خشک نشود، ظاهر و رشد بهتری دارد.

رطوبت

فیلودندرون بیرکین  سطوح رطوبت نسبی متوسط ​​تا بالاتر از حد متوسط ​​را دوست دارد. اگر محیط شما دارای هوای خشک خاصی است، با گروه بندی فیلودندرون خود با سایر گیاهان آپارتمانی، رطوبت را افزایش دهید. یا یک مرطوب کننده کوچک در نزدیکی آن قرار دهید. یا به جای آن، آن را روی یک سینی سنگریزه بزرگ نگه داری کنید .

خاک

این گیاه دوست دارد در خاک مرطوب باشد، اما همچنین دوست دارد خاکش خشک شود. همچنین باید هفته ای یک بار این گیاه را آبیاری کنید. پس این چه ربطی به خاک دارد؟ خوب، یعنی باید خاکی پیدا کنید که حداقل چند روز مرطوب بماند، اما خشک شود. همچنین به این معنی است که خاکی که برای این گیاه استفاده می کنید باید بتواند به دفعات آبیاری شود.

وقتی همه این موارد را در نظر داشته باشیم، خاک مناسب برای فیلودندرون بیرکین شما می تواند مخلوطی از این مواد باشد: پیت ماس  پرلیت  خزه اسفاگنوم.

تعویض گلدان

فیلودندرون بیرکین یک گیاه سریع رشد است، به این معنی که در نهایت نیاز به گلدان مجدد دارد. شما مجبور نیستید این گیاه را مثل بعضی از گیاهان خیلی وقت ها تعویض گلدان کنید، اما نمی توانید آن را به مدت 2 سال در یک گلدان نگهداری کنید. این بدان معناست که شما باید فیلودندرون بیرکین خود را یک بار در سال جابجا کنید.

برای این کار گلدانی را انتخاب کنید که حدود 1-2 اینچ (2.5-5 سانتی متر) بزرگتر از گلدان فعلی باشد. به این ترتیب بیرکین شما فضای کافی برای رشد دارد، اما همچنین برای گیاه شما خیلی بزرگ نیست. زمانی که گیاهان خانگی خود را در گلدانی خیلی بزرگ می کارید، خطر آبیاری بیش از حد آنها را دارید. رطوبت زیادی در گلدان وجود خواهد داشت که گیاه شما نمی تواند به سرعت آن را جذب کند و در نهایت از بین می رود.

کود دهی

فیلودندرون بیرکین یک گیاه خانگی با رشد سریع است. چون خیلی سریع رشد می کند به این معنی است که انرژی زیادی برای رشد برگ های جدید مصرف می کند. اگر دوست دارید این گیاه خیلی سریع رشد کند و می خواهید به این کار ادامه دهد، باید به طور مرتب به آن کود بدهید.

در صورت تمایل، فیلودندرون بیرکین را در بهار و تابستان کود دهید. از کودهایی که برای استفاده در گیاهان آپارتمانی فرموله شده است استفاده کنید. کود را مطابق دستورالعمل روی بسته بندی محصول استفاده کنید و از استفاده بیش از آنچه دستورالعمل توصیه می کند خودداری کنید. کود بیش از حد می تواند باعث آسیب ریشه شود.

سمیت

متأسفانه فیلودندرون بیرکین مانند بسیاری از گیاهان استوایی دیگر هم برای حیوانات خانگی و هم برای انسان سمی است. به همین دلیل، مطمئن شوید که آن را دور از دسترس گربه ها و سگ های خود و همچنین کودکان کوچک قرار دهید. این گیاه فقط زمانی سمی است که برگها و ساقه آن جویده شده باشد. بنابراین اگر متوجه شدید که حیوانات خانگی شما این گیاه را خورده اند، حتما با دامپزشک خود فوراً برای مشاوره تماس بگیرید. برگ ها و ساقه ها حاوی کریستال های اگزالات کلسیم هستند که باعث تحریک و مشکلات معده می شود.

برای خرید فیلودندرون بیرکین کلیک کنید.

 

آگلونما